Prezydent pisze do premiera. Przełożenie terminu wyborów jest konieczne - uważa

Prezydent pisze do premiera. Przełożenie terminu wyborów jest konieczne - uważa
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Póki co z ust premiera nie padła propozycja zmiany terminu wyborów prezydenckich, które zaplanowane są na 10 maja. Wiele osób uważa jednak, że w sytuacji zagrożenia koronawirusem ich przeprowadzenie może okazać się trudne

 

– Jako prezydent miasta jestem zobowiązany do przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP. W sytuacji epidemii koronawirusa nie widzę możliwości realizacji tego zadania w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia bialczan  – uważa prezydent Michał Litwiniuk.

I pisze list do premiera Mateusza Morawieckiego. Na wstępie przyznaje, że podobnie jak inni samorządowcy - prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, wraz z zespołem zarządzania kryzysowego i instytucjami zapewniającymi bezpieczeństwo, podejmują trudną walkę z zagrożeniem koronawirsem.

Jednym z działań jest namawianie mieszkańców, by zostali w domu. A to z kolei jest spójne z decyzją premiera o ograniczeniu skupisk do 2 osób, zakazu poruszania się oprócz wyjść do pracy, po zakupy czy by pomóc rodzinie.

"Jako prezydent miasta czuję odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców Białej Podlaskiej. [...] Przeprowadzenie wyborów 10 maja stanowi poważne zagrożenie nieuzasadnionego zagrożenia życia i zdrowia obywateli i za konieczne uważam przełożenie ich na termin późniejszy" - napisał w liście prezydent Michał Litwiniuk.

Treść listu publikujemy poniżej. Prezydent miasta Biała Podlaska jest jednym z pierwszych w kraju i pierwszym w regionie, który formuuje swoje postulaty w sprawie wyborów do premiera RP.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: