Prezydent: Mur nie jest moim pomysłem

Prezydent: Mur nie jest moim pomysłem

BIAŁA PODLASKA Na przełom lipca i sierpnia planowane jest oddanie do użytku parkingu w okolicy Urzędu Miasta, będącego przedłużeniem ulicy Pocztowej.

– Wiele osób mnie o to pyta, więc odpowiem: mur wokół tego parkingu nie jest absolutnie moim pomysłem. Jest to wynikiem uporu konserwatora zabytków. My nie chcieliśmy tego muru, chcieliśmy otworzyć ten teren. Nie mogliśmy jednak przeprowadzić tej inwestycji, bo to było zaleceniem konserwatora, aby odtworzyć tę zamkniętą przestrzeń – mówił na konferencji 6 lipca prezydent miasta Dariusz Stefaniuk.

Odtworzenie zburzonego muru słono miasto kosztowało. Włodarz wspomina, że poszło na to kilkaset tysięcy zł. – Mogliśmy te pieniądze przeznaczyć na zupełnie inne cele, a musieliśmy na mur z tynkami, blachą i czapkami. W środku można parkować, jednak nie możemy tego nazwać parkingiem, a dziedzińcem. Ot, takie absurdy – wytyka Stefaniuk.

Konserwator w momencie rozpoczęcia budowy dość sceptycznie wypowiadał się na temat planowanego w tym miejscu parkingu. Zarzucił nawet, że miejsce to nie wpłynie na poprawę wizerunku centrum, a nawet pogorszy jego estetykę. Ma tu powstać 60 miejsc parkingowych, a korzystanie z nich będzie bezpłatne tylko na czas załatwienia spraw w urzędzie. Potem za każdą godzinę trzeba będzie zapłacić. Stawki nie zostały jeszcze podane. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. Według prezydenta są jednak szanse, że uda się to zrobić wcześniej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy