Prawie 3 dni bez ciepłej wody. Co się stało?

Prawie 3 dni bez ciepłej wody. Co się stało?

Włączeniu nowej ciepłowni biomasowej do systemu ciepłowniczego miasta przyniesie mnóstwo korzyści. Trzeba było jedynie przecierpieć niecałe trzy dni bez ciepłej wody

BIAŁA PODLASKA Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało mieszkańców, że 21 i 22 sierpnia nie będzie ciepłej wody. Jednak także kolejnego dnia rano z kranów lała się lodowata woda, i to mieszkańcom się nie spodobało. – Czy to jakaś większa awaria? – dopytywali kontaktując się z redakcją.

Brak ciepłej wody, jak ustaliliśmy w PEC, wynikał z prac przy włączeniu nowej ciepłowni biomasowej do systemu ciepłowniczego miasta. – Jest to niezwykle ważna inwestycja dla Białej Podlaskiej. Uruchomienie nowej ciepłowni w istotny sposób wpłynie na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, co poprawi jakość życia mieszkańców. Jest to priorytetowa inwestycja dla naszego przedsiębiorstwa, o wartości blisko 30 milionów złotych – informuje Sebastian Paszkowski, członek zarządu spółki.

Zapytany o przyczyny braku ciepłej wody także kolejnego dnia po planowanym przyłączeniu, odpowiedział, że do godziny 12 ciepła woda miała wrócić do kranów. Z relacji mieszkańców wynika jednak, że trwało to nieco dłużej. – W przypadku wystąpienia niedomagań po tej godzinie prosimy o zgłaszanie tego faktu pod numer alarmowy Pogotowia Ciepłowniczego 993 – powiedział nam w piątek rano.

Budowa nowej ciepłowni to koszt ponad 35 mln zł. Co tak naprawdę zyskuje miasto? Dodatkową zdolność wytwarzania 17MW energii ze źródeł odnawialnych, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz wytwarzanie ciepła ekologicznego ze źródeł odnawialnych.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: