Powstaje nowoczesne przejście dla pieszych

Powstaje nowoczesne przejście dla pieszych
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Na ul. Narutowicza budowane jest kolejne w mieście bezpieczne przejście dla pieszych. Dofinansowanie tej inwestycji, w wysokości 80 tys. zł, pochodzi z MSWiA, w ramach konkursu pod nazwą Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. 

Prace rozpoczęły się 27 listopada. Będzie to przejście z inteligentnym systemem identyfikacji pieszego, oświetlone lampami LED. Dodatkowo uwagę kierowców zwiększać będą lampy ostrzegawcze, które włączają się w momencie, gdy pieszy zbliża się do przejścia. Wykonane też zostanie oznakowanie pionowe i poziome w formie biało-czerwonych pasów oraz azyl dla pieszych.

Działania infrastrukturalne zostaną uzupełnione o działania edukacyjne, profilaktyczne, które będą zrealizowane przy zaangażowaniu Straży Miejskiej oraz nauczycieli bialskich szkół. Zresztą to nie jest nowość w mieście, bo jedno takie rozwiązanie już funkcjonuje. – Pierwsze takie bardzo nowoczesne przejście, także dzięki naszej wygranej w tym konkursie, powstało w ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Sidorskiej – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy