Powstaje kościół w Rakowiskach

Powstaje kościół w Rakowiskach

GMINA BIAŁA PODLASKA Na placu nowej parafii pw. św. Ojca Pio przy ulicy Budziszewskiej 63 w Rakowiskach, mimo zimy, dużo się dzieje. Proboszcz parafii i wspomagający go wierni z pięciu miejscowości liczą, że jeszcze w tym roku nabożeństwa będą odprawiane w nowej świątyni.

22 września ubiegłego roku ordynariusz diecezji siedleckiej ks. biskup Kazimierz Gurda erygował nową parafię w Rakowiskach i powołał na jej proboszcza ks. Wojciecha Majewskiego, wcześniej wikariusza w Sobolewie, Siedlcach i Łukowie. Granicę nowej parafii wyznacza droga E30. Tworzą ją miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz zabudowania przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej, na odcinku od obwodnicy w stronę Terebeli, wraz z osiedlem Relax.

Niemal tuż po poświęceniu placu i krzyża pojawił się namiot, gdzie codzienne odprawiane są nabożeństwa o godz. 18, w środy nowenna o godz. 17.45, w środy i soboty roraty o godz. 17, a w niedziele msza o godz. 11. W związku z tym, że wierni nie mieścili się w jednym namiocie, niedawno dostawiono drugi.

Jesienią rozpoczęła się budowa fundamentów pod nowy kościół. Prace związane z wylewaniem ław fundamentowych są na ukończeniu. Proboszcz zamówił już metalową konstrukcję, którą po zamontowaniu wypełnią ocieplane ściany z cegły. Tempo budowy zależeć będzie od warunków pogodowych.

Jeśli zima nie będzie zbyt sroga, być może nawet już wiosną wierni będą mogli chwalić imię Boga w nowym kościele.

Budowa kaplicy jest ogromnie kosztowna. Jeśli wierni chcieliby wesprzeć finansowo dzieło proboszcza, mogą wpłacać datki na konto: 32 8025 0007 0055 7979 2000 0010. Na profilu nowej parafii na Facebooku właśnie zamieszczona została wizualizacja przyszłej świątyni.

Istvan Grabowski

Artykuł przeczytać można w papierowym lub cyfrowym wydaniu „Podlasianina” od 14 stycznia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: