Powstaje dom działkowca, jest pełna mobilizacja

Powstaje dom działkowca, jest pełna mobilizacja

Dom działkowca w ROD Drzewiarz powstaje dzięki wsparciu działkowców

BIAŁA PODLASKA Kto choć raz odwiedził Rodzinny Ogród Działkowy Drzewiarz wie, że działki mają tu ludzie, którzy potrafią zadbać o to piękne miejsce. Niedawno, wspólnymi siłami rozpoczęli budowę domu działkowca. Liczą na przychylność różnych środowisk, by już niebawem mieć miejsce do spotkań w swoim gronie. 

ROD Drzewiarz mieści się przy ul. Bocznej i nie należy do największych ogrodów w mieście. Ale działkowcy są tu mocno zdeterminowani, by powstał długo wyczekiwany dom działkowca a więc miejsce, gdzie np można będzie zorganizować okolicznościowe święto dla działkowców, zaprosić gości czy po prostu we wspólnym gronie pogrillować w sezonie letnim.

Najpierw była składka, potem projekt i prace ruszyły. W ubiegłym roku rozpoczęły się pierwsze przymiarki a już teraz powstały fundamenty, które zostały zaizolowane. W październiku kupione z dużym rabatem pustaki mają zostać wykorzystane do postawienia budynku do stropu. Ze względu na pogodę prace do wiosny staną w miejscu.

Liczą na dotację z Polskiego Związku Działkowców, by prace nabrały jeszcze szybszego tempa gdy tylko będzie ciepło. –  Obiecano nam, że w listopadzie dostaniemy pieniądze. Mamy jeszcze swoje pieniądze, resztę zbierzemy. Chcielibyśmy postawić budynek, nakryć go i powoli wykańczać w środku – zakłada Zbigniew Bartoszewski, prezes ROD Drzewiarz.

Już teraz mogli liczyć na spore wsparcie od takich firm jak Hydroexpress z Lublina, PHUP Merkury i Max Bud z Białej Podlaskiej, dzięki którym udało się korzystnie nabyć materiały budowlane. Władzom miasta dziękują natomiast za sfinansowanie prac związanych z udrożnieniem rowu przy ROD Kolejarz, Drzewiarz i Jarzynka od ul. Podłącznej w stronę Krzny.

Dla działkowców jest to ważne miejsce i dlatego wspólnie dbają o jego wygląd. Elżbieta Siwko działkę ma od 1976 r. i jest to dla niej sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeszcze w październiku dba o swój kawałek zieleni i roślinność znajdującą się w tym miejscu. – Chciałabym aby powstał dom działkowca, bo potrzebne jest nam takie miejsce. Do tej pory spotykaliśmy się pod gołym niebem, ale z pogodą może być różnie – zauważa.

Każdy, kto chciałby wesprzeć ROD Drzewiarz w pracach związanych z powstaniem domu działkowca może skontaktować się z prezesem Zbigniewem Bartoszewskim i omówić formę pomocy. Kontakt tel pod nr 608 534 197.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: