Powiat przekazał bialskiemu pogotowiu 20 tysięcy

Powiat przekazał bialskiemu pogotowiu 20 tysięcy

POWIAT BIALSKI Samorządy wspierają placówki medyczne w walce z koronawirusem. Zarząd Powiatu Bialskiego zdecydował o przesunięciu 20 tys. zł rezerwy z funduszy zabezpieczonych w budżecie na zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Kupione zostaną maseczki i odzież ochronna dla ratowników medycznych.

Powiat bialski jest organem prowadzącym Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim, dlatego przez cały rok, regularnie, wspiera finansowo działalność tej jednostki. Jednak w obliczu epidemii koronawirusa pojawiła się potrzeba wsparcia również bialskich ratowników medycznych ze Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej, którzy udzielają pomocy mieszkańcom wszystkich gmin powiatu bialskiego.

Dlatego Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu 20 tys. zł z puli 190 tys. zł, które na wypadek sytuacji kryzysowych zabezpieczono w budżecie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych. A zwłaszcza tych medyków, którzy pracują w specjalnych Zespołach Ratownictwa Medycznego, utworzonych przez wojewodę lubelskiego do transportu chorych na koronawirusa, i w tzw. mobilnych punktach do poboru próbek do badania od osób przebywających w kwarantannie.

Chodzi o „zabezpieczenie przed zakażeniem koronawirusem COVID-19 w przypadku transportu pacjentów podejrzanych o zakażenie oraz transportu materiału biologicznego do badań laboratoryjnych z tym związanych” – uzasadnia Zarząd Powiatu Bialskiego.

Jak tłumaczą przedstawiciele powiatu, te pieniądze nie są wystarczające, by pokryć wszystkie potrzeby pracowników medycznych, ale przekazane fundusze to gest podziękowania ratownikom za ciężką pracę, którą wykonują.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy