Powiat bialski: Nieformalna koalicja PSL i PiS

Powiat bialski: Nieformalna koalicja PSL i PiS

Starostą powiatu bialskiego na kolejną kadencję został Mariusz Filipiuk z PSL. Radni poparli jego kandydaturę jednogłośnie. Zmiany nie będzie także na stanowisku wicestarosty. Decyzją rady ponownie został wybrany na to stanowisko Janusz Skólimowski z PiS.

Osobno a jednak razem – tak w skrócie można powiedzieć o nieformalnej koalicji PSL z PiS w Radzie Powiatu Bialskiego. I choć podczas sesji inaugurującej nową kadencję nic nie mówiło się o zawiązaniu koalicji pomiędzy radnymi obu tych partii, zapewnienia o współpracy padły. Zgodne były też głosowania nad kandydaturami na stanowiska władz powiatu.

Jednogłośną decyzją 22 radnych starostą powiatu na drugą kadencję wybrany został Mariusz Filipiuk. W głosowaniu nie miał rywala. Kandydaturę Filipiuka rekomendowano m.in. odwołując się do wysokiej liczby głosów zdobytych przez niego w wyborach. Zdaniem radnych starosta podczas dwóch ostatnich lat sprawowania funkcji dał się poznać jako osoba otwarta na sprawy powiatu, mieszkańców i rolników.

– Najważniejsze są dla nas inwestycje. Przygotowaliśmy już budżet na 2019 rok, gdzie na same inwestycje w różnych obszarach przeznaczymy ponad 42 mln zł. To jest rekordowa kwota. Korzystamy z funduszy Unii Europejskiej. Przede wszystkim stawiamy na drogi, bo na terenie naszego powiatu drogi są chyba największą bolączką. W tym roku udało się oddać do użytku w sumie 40 nowych bądź odbudowanych nawierzchni. Będziemy starali się, aby kwotę drogowych inwestycji zwiększać, dlatego że nasz powiat ma jedną z największych sieci dróg w Polsce, aż 1090 km, z czego 200 km to są drogi gruntowe. Ale inwestujemy także w domy pomocy społecznej czy w oświatę – wyliczał starosta Mariusz Filipiuk.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika nr 38 od 27 listopada

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy