Potrzebujesz asystenta niepełnosprawnego? Trwa nabór

Potrzebujesz asystenta niepełnosprawnego? Trwa nabór
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

– Program jest skierowany do osób z niepełnosprawnością, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Jego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami w codziennych czynnościach oraz podejmowaniu funkcji w życiu społecznym – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Na czym polegają usługi asystenta osoby niepełnosprawnej? Min. na pomocy w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, przychodnie), pomocy w wyjściu na zajęcia terapeutyczne, zakupach czy nawiązaniu kontaktu z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami.

W ramach programu osoba niepełnosprawna może uzyskać do 30 godzin usług asystenckich w miesiącu, realizowanych przez asystenta wyznaczonego przez ośrodek lub wskazanego przez wnioskodawcę.

To nie koniec. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza również osoby, które chciałyby świadczyć usługi asystenta. Asystent powinien posiadać dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej lub wykształcenie przynajmniej średnie z co najmniej rocznym, udokumentowanym doświadczeniem w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wnioski można składać do piątku 28 lutego w siedzibie MOPS przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24 w godz. 7.30-15.30.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy