Posypią się mandaty dla właścicieli psów

Posypią się mandaty dla właścicieli psów

Wałęsające się po mieście psy stwarzają zagrożenie na przykład dla kierowców

MIĘDZYRZEC PODLASKI Nie chcesz płacić mandatu – pilnuj swojego czworonoga. Z apelem do mieszkańców zwróciły się władze miasta. Strażnicy miejscy będą na początek upominać i proponować darmowe zaczipowanie psa czy kota, ale jeśli domowy pupil ponownie zostanie przyłapany na samowolnym spacerze – właściciel zostanie ukarany mandatem.

Ściganiem niepokornych właścicieli czworonogów zajmie się Straż Miejska. To odpowiedź miasta na coraz powszechniejszy problem wałęsających się po ulicach psów. Często zwierzęta mają właścicieli, ale biegają samopas.

– Choć nie są to psy bezpańskie, czasami kilka dni zajmuje ustalenie, kto jest właścicielem. Na całe szczęście wspiera nas stowarzyszenie, które bardzo aktywnie prowadzi działania adopcyjne odłowionych psów bądź poszukujące aktualnych właścicieli. Ale niestety uzgodniono z komendantem Straży Miejskiej restrykcyjne działania. Jeżeli będzie takie zdarzenie, a więc pies, który ma właściciela, będzie biegał bez nadzoru po terenie naszego miasta, to w ramach upomnienia "promocyjnie" będzie miał do wyboru albo zaczipowania psa, albo przyjęcie mandatu. Przypominam, że miasto ma zgromadzone środki do czipowania psów i kotów – mówił burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot podczas sesji Rady Miasta 27 lutego.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 11 od 12 marca

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: