Pościg za nietrzeźwym motocyklistą

Pościg za nietrzeźwym motocyklistą

Bialscy policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę motocykla, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna nie zatrzymał się pomimo sygnałów dawanych przez mundurowych. W trakcie ucieczki stracił panowanie nad jednośladem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15 w miejscowości Przychody. Policjanci wydziału ruchu drogowego bialskiej komendy, chcąc zatrzymać do kontroli motocyklistę podali sygnał do zatrzymania. Kierowca jednośladu nie reagował jednak kontynuując jazdę. – Policjanci ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna nadal próbował uniknąć kontroli drogowej. W miejscowości Misie podczas hamowania stracił panowanie nad jednośladem, wywracając go. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca pojazdu nie doznał obrażeń ciała – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Motocyklem marki Honda kierował 23-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.  W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, że nie posiada uprawnień do kierowania, natomiast pojazd należy do członka rodziny. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: