Pomoc poszkodowanym będzie pełniejsza

Pomoc poszkodowanym będzie pełniejsza
fot. Justyna Dragan

REGION Spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Sprawiedliwości, podsekretarzem stanu Marcinem Romanowskim odbyło się w miniony piątek 9 sierpnia. Dotyczyło pilotażowego programu „Sieciowanie Pomocy” w powiecie bialskim.

Celem tego programu jest ułatwienie osobom pokrzywdzonym otrzymania skutecznej i kompleksowej pomocy. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele m.in. prokuratury, policji oraz straży pożarnej, ale także dyrektorzy i pracownicy ośrodków pomocy społecznej z powiatu bialskiego.

– Od początku 2019 roku realizujemy projekt dotyczący sieci pomocy osobom pokrzywdzonym. W województwie lubelskim projekt ruszył w stu procentach, zostały otwarte trzy ośrodki regionalne i kilkadziesiąt podporządkowanym im punktów lokalnych. Dzięki temu pomoc, którą świadczymy osobom pokrzywdzonym jest pełna. Wsparcie polega na udzieleniu pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej a więc na przykład dopłatach do czynszu czy zakupu odzieży – informuje Marcin Romanowski z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: