Pomoc dla ofiar przestępstw

Pomoc dla ofiar przestępstw

MIĘDZYRZEC PODLASKI Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przestępstwa, nie wiesz, co robić i potrzebujesz pomocy – zgłoś się do Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Międzyrzecu Podlaskim. Można uzyskać tam bezpłatną i kompleksową pomoc.

W ośrodku udzielane są porady psychologiczne i prawne. – Zakres świadczonej pomocy jest szeroki i zależy od indywidualnej potrzeby i rodzaju wsparcia. Prawnik analizuje każdy przypadek, udziela porad, przygotowuje pisma procesowe, odpowiada na pisma, informuje o metodach korzystania z reprezentacji w sądzie i przygotowuje do spraw. Psycholog pomaga uporać się ze skutkami doświadczonego przestępstwa. Jeśli jest taka potrzeba, potrzebujący mogą skorzystać z pomocy pracownika socjalnego – wyjaśnia Małgorzata Bondzarewicz, tzw. osoba pierwszego kontaktu, z którą najpierw spotkają się osoby pokrzywdzone. Będzie to wstępny wywiad, który kwalifikuje do dalszej pomocy.

Wsparcie w centrum mogą otrzymać osoby, które doświadczyły m.in. przemocy domowej (psychicznej, fizycznej, seksualnej i ekonomicznej), uszkodzenia ciała w wyniku bójki lub pobicia, zgwałcenia, molestowania, kradzieży, oszustwa, rozboju, zawłaszczenia czy uszkodzenia mienia oraz uporczywego nękania. Z pomocy centrum skorzystać mogą osoby pokrzywdzone przez pracodawcę, lichwę czy innego rodzaju przestępstwa.

Specjaliści, którzy będą udzielać porad w centrum, mają ogromne doświadczenie i sukcesy w swojej pracy. Na co dzień pracują w różnych ośrodkach pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, dlatego też mogą bezstronnie przeanalizować sytuację osoby i wdrożyć skuteczne działanie.

Lokalny punkt prowadzi Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides Centrum Pomocy Dyscyplinarnej, a projekt dofinansowywany jest z Funduszu Sprawiedliwości.

Osoby zainteresowane (ofiary przestępstwa, ich najbliżsi i świadkowie) proszone są o kontakt pod nr. tel. 885 153 253 lub kontakt osobisty w każdy czwartek w godz. 8 -16 w punkcie przy ul. Piłsudskiego 6.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: