Pomagać można całą dobę. Sprawdź w jaki sposób

Pomagać można całą dobę. Sprawdź w jaki sposób
Przyjęcie uchodźców do domu prywatnego / przekazania uchodźcom do użytkowania nieruchomości.
Prosimy o podanie adresu i danych kontaktowych. Tworzymy bazę danych takich miejsc i będziemy kontaktować się, jeśli będzie takie zapotrzebowanie. W tym momencie przygotowywane są miejsca kwaterunku, gdzie osoby z Ukrainy, już zarejestrowane w punkcie recepcyjnym, są kierowane. Mają tam zapewnione wszelkie warunki i objęte są opieką zapewnioną przez władze wojewódzkie i samorządowe. Baza danych jest potrzebna także w celu weryfikacji niezbędnej, by zapewnić bezpieczeństwo osobom przybywającym z Ukrainy. 2. Chęć pomocy w postaci usługi transportowej lub wszelkiej innej (tłumaczenia, wsparcie psychologiczne itp.). Prosimy o podanie adresu i danych kontaktowych. Tworzymy bazę danych takich miejsc i będziemy kontaktować się, jeśli będzie takie zapotrzebowanie. W tym momencie wszelkie takie wsparcie jest zabezpieczone.
Chęć przekazania darów.
Prosimy o przynoszenie ich do:
– całodobowego punktu zbiórki w siedzibie Straży Miejskiej przy Al. Tysiąclecia 22 (24 h/na dobę przez cały tydzień) – do MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) przy ul. Piłsudskiego (poniedziałek-piątek od 7:30 do 18:00)
– do punktu konsultacyjnego w Urzędzie Miasta (wejście od pl. Wolności)
W chwili obecnej najpotrzebniejsze są:
– żywność możliwa do pakowania w pakiety
– pościel
– ręczniki
– kosmetyki
– naczynia jednorazowe
– folia stretch
– taśma pakowa.
Teraz, każdego dnia przynajmniej raz na dobę transportujemy paczki na przejścia graniczne i przekazujemy obecnym tam wolontariuszom.
Czy miasto przekazuje jakieś środki osobom prywatnym udzielającym pomocy uchodźcom?
Nie – miasto organizuje taką pomoc WYŁĄCZNIE w miejscach, które zgłosiło do Urzędu Wojewódzkiego. Dary przynoszone przez mieszkańców są przekazywane też innym takim centrom kwaterunku oraz na przejścia graniczne.
Czy można wpłacać pieniądze na rzecz uchodźców?
Środki można przekazywać choćby na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, widoczne na stronie bialapodlaska.pl, a także na profilu fb Miasto Biała Podlaska.
Ile miejsc dla uchodźców przygotowało miasto?
Zgodnie z zapotrzebowaniem – obecnie 120. Zgłoszonych zostało 90 miejsc w hotelu firmy Ed-Wood i 30 miejsc w siedzibie Stowarzyszenia Wspólny Świat. Nikt jeszcze nie został tam skierowany.
 Jak mogą zarejestrować się osoby z Ukrainy?
Osobom, które nie są zarejestrowane, a zgłoszą się do Urzędu Miasta, MOPS czy siedziby Straży Miejskiej zapewniamy wsparcie strażników w wypełnianiu dokumentów i pomocy w rejestracji zdalnej. 8. Co w przypadku uchodźców, którzy otrzymali wsparcie osób prywatnych, ale potrzebują wsparcia? Prosimy o zgłoszenie się osób z Ukrainy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 9. Gdzie mogą otrzymać pomoc lekarską uchodźcy? Wojewoda lubelskie poinformował, że każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 24 lutego, jest traktowany jako osoba ubezpieczona i otrzyma pomoc medyczną w każdej publicznej przychodni. Dodatkowo miasto Biała Podlaska zapewnia konsultacje farmaceutyczne – prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na takie wsparcie pod nr tel. 534 144 245.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: