Policjanci uczyli bezpiecznej jazdy

Policjanci uczyli bezpiecznej jazdy

Bezpieczeństwa na drodze trzeba uczyć dzieci już od najmłodszych lat

MIĘDZYRZEC PODLASKI Podstawowe zasady ruchu drogowego poznały dzieci, które w sobotę 12 października odwiedziły park Potockich. Międzyrzeccy policjanci uruchomili tam mobilne miasteczko ruchu drogowego.

O bezpiecznych zachowaniach na drodze opowiedział najmłodszym mieszkańcom miasta sierż. szt. Piotr Grzeszyk, dzielnicowy Komisariatu Policji w Międzyrzecu. Przypominał jak poruszać się po drodze rowerem, czy też jak zachować się podczas dojazdu do ronda bądź przejazdu kolejowego. Nie zabrakło też informacji dotyczących przepisów obowiązujących pieszych oraz konieczności używania elementów odblaskowych.

Zdobytą wiedzę dzieci mogły przećwiczyć na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, składającego się z mat gumowych imitujących – ulice, przejścia dla pieszych, rondo oraz strzeżony przejazd kolejowy. Miasteczko wyposażone jest także w sygnalizatory świetlne i znaki drogowe.

- Policjant przeprowadzając poszczególne dzieci przez całe miasteczko wskazywał też zachowania niewłaściwe, które mogą stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa podczas realnych już sytuacji. Świadomość znajomości przepisów wśród dzieci jest wysoka. Najwięcej problemu sprawiało im rondo. Często nie wiedziały w którą stronę na nie wjeżdżać oraz kto ma pierwszeństwo - mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Uczestnicy lekcji bezpieczeństwa otrzymali od funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Policji w Międzyrzecu Podlaskim elementy odblaskowe. - Mamy nadzieję że te zajęcia w dużej mierze praktyczne przyczyniły się do pogłębienia zasad bezpieczeństwa wśród młodych uczestników ruchu drogowego - dodaje rzecznik bialskiej policji.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: