Pol-Kres uczy w zawodzie stolarza

Pol-Kres uczy w zawodzie stolarza

BIAŁA PODLASKA Firma Pol-Kres Edwood Daniela Tomaszuka w tym roku szkolnym objęła patronatem klasę o profilu stolarz przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej.

Dzięki staraniom firmy pomieszczenia warsztatów szkolnych zostały wyremontowane i wyposażone w podstawowy sprzęt. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez Waldemara Twarowskiego, nauczyciela z wieloletnim doświadczeniem.

Po półrocznych zajęciach w warsztatach szkolnych uczniowie właśnie rozpoczynają praktyki zawodowe w zakładach firmy Pol-Kres Edwood. Co ważne, są na prawach pracowników młodocianych, a nad całością czuwa także Waldemar Twarowski, zatrudniony przez firmę na etacie instruktora praktycznej nauki zawodu.

Profesjonalizm opiekuna spowodował, że uczniowie klasy drugiej potrafią np. obsługiwać centrum obróbcze CNC (Computerized Numerical Control – komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych), co jest rzadkością wśród fachowców w naszym regionie.

Kompleksowe i profesjonalne podejście do nauki zawodu stolarza powoduje, iż absolwenci wkraczają na rynek pracy z wysokimi umiejętnościami zawodowymi. Pozwala to bez kłopotu znaleźć atrakcyjną pracę, zarówno w firmie Pol-Kres Edwood jak i u innych pracodawców.

Artykuł można przeczytać w papierowym i cyfrowym wydaniu wydaniu „Podlasianina” od 10 marca.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy