Pokonali koronawirusa i oddali osocze

Pokonali koronawirusa i oddali osocze

MIĘDZYRZEC PODLASKI Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu, którzy są ozdrowieńcami, po przebytym zakażeniu koronawirusem oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

Wczoraj 9 funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze, którzy przebyli Covid-19 zdecydowali się podarować innym osobom szansę na wyjście z choroby. – Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, bez wahania zgłosili się do placówki oddając osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Potrzebujących w szybkim tempie przybywa, dlatego policjanci zachęcają ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. – W akcję włączyli się też koleżanki i koledzy ozdrowieńców, którzy przekazali najcenniejszy dar, jakim jest krew. Jest i zawsze była ona symbolem życia, zaś jej oddanie to dowód największej ludzkiej solidarności – dodaje rzecznik bialskiej Policji.

Nie jest to inicjatywa jednorazowa. Policjanci chętnie włączają się w tego typu akcje. Jak podkreślają, ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: