Pokonali koronawirusa i oddali osocze

Pokonali koronawirusa i oddali osocze

MIĘDZYRZEC PODLASKI Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu, którzy są ozdrowieńcami, po przebytym zakażeniu koronawirusem oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

Wczoraj 9 funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze, którzy przebyli Covid-19 zdecydowali się podarować innym osobom szansę na wyjście z choroby. – Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, bez wahania zgłosili się do placówki oddając osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Potrzebujących w szybkim tempie przybywa, dlatego policjanci zachęcają ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. – W akcję włączyli się też koleżanki i koledzy ozdrowieńców, którzy przekazali najcenniejszy dar, jakim jest krew. Jest i zawsze była ona symbolem życia, zaś jej oddanie to dowód największej ludzkiej solidarności – dodaje rzecznik bialskiej Policji.

Nie jest to inicjatywa jednorazowa. Policjanci chętnie włączają się w tego typu akcje. Jak podkreślają, ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy