Podziękują rządowi, jak rozwiąże kryzys na granicy

Podziękują rządowi, jak rozwiąże kryzys na granicy

POWIAT BIALSKI Radni klubu PiS chcieli, by Rada Powiatu wyraziła poparcie rządowi za działania w sprawie zabezpieczenia polskiej granicy. Ale PSL zgłosiło własne stanowisko, w którym radni dziękują służbom za ochronę granic, a także przedsiębiorcom i mieszkańcom pogranicza. – Rządowi podziękujemy, jak rozwiąże problem na granicy – powiedział starosta Mariusz Filipiuk.

Starosta Mariusz Filipiuk na sesji 12 listopada zgłosił do porządku obrad projekt uchwały w sprawie wyrażenia poparcia służbom, przedsiębiorcom i podmiotom podejmującym działania w sprawie rozwiązania kryzysu emigracyjnego na wschodniej granicy Państwa Polskiego i Unii Europejskiej.

Wcześniej podobny projekt uchwały złożyli radni klubu PiS. Tyle że w innej formie, bo w ich oświadczeniu znalazł się zapis, że Rada Powiatu „wyraża pełne poparcie i podziękowanie Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu, całej Radzie Ministrów oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji, wykonującym działania chroniące wschodnią granicę Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej”. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: