Podczas prac geodezyjnych znaleziono niewybuchy

Podczas prac geodezyjnych znaleziono niewybuchy
Policja

NA SYGNALE Podczas prac geodezyjnych w Sitniku wykopano skrzynkę z amunicją i granatami ręcznymi. Od końca II wojny światowej minęło już 75 lat, jednak takie znaleziska nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani przenosić w inne miejsce.

We wtorkowe popołudnie bialski dyżurny został poinformowany, że podczas prac geodezyjnych w Sitniku znaleziono skrzynkę z amunicją. Na miejsce od razu wysłano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone aż do przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Chełmie. Po zneutralizowaniu materiałów okazało się, że w środku skrzynki znajduje się 95 sztuk amunicji oraz dwa granaty ręczne pochodzące z II wojny światowej. Wojskowi przeszukali też pobliski teren, ale nie znaleźli innych niewybuchów.

Niewybuchy i niewypały, mimo że znajdowały się pod ziemią wiele lat, nadal mogą być niebezpiecznie. Nawet stare i zardzewiałe stanowią zagrożenie, dlatego pod żadnym pozorem nie należy ich podnosić, odkopywać lub przemieszczać w inne miejsce. W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce znaleziska odpowiednio zabezpieczyć przed osobami postronnymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: