Pocieszenia będziemy szukać w świątecznych upominkach, również na Mikołajki. Wyniki sondy

Pocieszenia będziemy szukać w świątecznych upominkach, również na Mikołajki. Wyniki sondy

Grudzień to czas obdarowywania prezentami i to już od samego początku miesiąca. Pomimo pandemii i ograniczenia budżetów, jak twierdzi co trzeci Polak, nadal będziemy podarowywać sobie upominki. Pandemia dająca się we znaki wszystkim wpłynie jednak na prezenty jakie chcemy wręczać bliskim. To dzięki nim będziemy chcieli sprawić komuś radość i spełnić marzenia w tym trudnym czasie.

Jak pokazują wyniki sondy „Święta w czasie pandemii COVID-19” serwisu Prezentmarzeń, mimo pandemii nadal będziemy obdarowywać się świątecznymi upominkami, jak twierdzi 37% ankietowanych, ponieważ jest to miły gest sprawiający dużo radości, a tego obecnie potrzebujemy. Co trzeci Polak uważa również, że jest to jedna z najważniejszych tradycji. Poprzez prezenty możemy również okazać swoje uczucia najbliższym – 21%.

28% osób uważa, że w tym trudnym czasie za wszelką cenę będziemy chcieli prezentami sprawić radość bliskim. Respondenci deklarowali również, że będziemy bardziej odważni w nabywaniu niestandardowych prezentów (24%) oraz za ich pomocą będziemy chcieli spełnić czyjeś marzenia (25%).

Najlepiej odstresować się w tym trudnym czasie pomogłyby nam prezenty z kategorii relaks. 25% ankietowanych chciałoby otrzymać voucher na masaż relaksacyjny, a 23% na zabiegi pielęgnacyjne. Dużą popularności cieszyły się również pobyty w SPA – 20% odpowiedzi lub wyjazd w góry czy nad morze – 12%.

„Czas pandemii, w którym się znajdujemy przekłada się na formę prezentów, które ofiarowujemy i chcemy otrzymywać. Coraz chętniej bliskim osobom chcemy podarować zamiast upominku materialnego atrakcję, która dostarczy im nie tylko wiele radości, ale również pozwoli na chwilę oderwać się od pandemicznej rzeczywistości. Dlatego Polacy coraz chętniej decydują się na prezenty w formie przeżyć, niejednokrotnie pozwalające spełniać marzenia. Dzięki dużej różnorodności takich upominków każdy może znaleźć coś na miarę swoich potrzeb” – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Jak pokazują wyniki badania najczęściej nabywać prezenty będziemy głównie w sklepach internetowych i na platformach aukcyjnych – tak odpowiedziało 46% osób. Dobrym rozwiązaniem będą również serwisy oferujące niestandardowe prezenty czy te w formie przeżyć (31%). Jedynie 17% respondentów deklaruje, że zakupy zrobi w sklepach stacjonarnych lub sami będą je przygotowywać (6%).

Na prezenty będziemy również przeznaczać największą część świątecznego budżetu jak uważa co druga ankietowana osoba. Najczęściej wydamy od 100 – 200 zł (36%) i od 200 – 300 zł (31%). Na trzecim miejscu znalazła się kwota do 100 zł (19%). Jedynie 10% osób deklarowało, że wyda na upominki powyżej 300 zł, a4% powyżej 500 zł.

*Badanie „Święta w czasie pandemii COVID-19” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 982 respondentów w formie ankiety online w listopadzie 2020 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy