Pobici za spojrzenie

Pobici za spojrzenie

BIAŁA PODLASKA Za pobicie odpowiedzą czterej mieszkańcy powiatu łosickiego, którzy bez powodu zaatakowali osoby, siedzące wcześniej obok nich w jednym z bialskich lokali. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, ale szybko zostali namierzeni przez bialskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie miasta. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pobiciu kilku osób na terenie parkingu przy ul. Bieńkowskiego.

- Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że trzech pokrzywdzonych wyszło z jednego z bialskich lokali. Za nimi bez żadnego powodu wybiegli też sprawcy, którzy już na terenie parkingu zaczęli bić i kopać ich po całym ciele. Pokrzywdzeni oświadczyli, że nie znali napastników ani też powodu ich zachowania - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dzięki pomocy świadka zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. - Funkcjonariusze szybko ustalili personalia pozostałych osób podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Trzej mężczyźni w wieku 19-27 lat, również mieszkańcy powiatu łosickiego, zatrzymani zostali do wyjaśnienia - dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że tego wieczoru siedzieli z pokrzywdzonymi przy sąsiednich stolikach, a ci kilkukrotnie na nich spojrzeli. To właśnie miało sprowokować sprawców do awantury i bójki. O losie mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: