Biała Podlaska: Odkryta pływalnia PSW w końcu dla mieszkańców. Czeka nas wielkie otwarcie! [ZDJĘCIA]

Biała Podlaska: Odkryta pływalnia PSW w końcu dla mieszkańców. Czeka nas wielkie otwarcie! [ZDJĘCIA]

Znakomity wakacyjny prezent zafunduje miłośnikom pływania Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Na budowę odkrytej pływalni uczelnia otrzymała dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Wysokość pierwszej dotacji to 600 tysięcy złotych, w tym roku otrzymamy też kolejne środki. Całość inwestycji wyniesie 3,1 miliona złotych – mówi rektor PSW Józef Bergier - mówił rok temu prof. Józef Bergier na konferencji prasowej dot. inwestycji na uczelni.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, w najbliższy poniedziałek 16 lipca będzie można się wykąpać w odkrytej pływalni, wybudowanej tuż obok Centrum Badawczego Eko-Agro-Tech przy ul. Sidorskiej 105. Na obiekt składają się m.in. pływalnia główna o wymiarach 25 na 14 metrów, zjeżdżalnia i miejsce do plażowania z nadmorskim piaskiem.

Otwarcie pływalni planowane jest na godz. 9 rano, a już godzinę później mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic będą mogli zanurzyć w wodzie swoje ciała, wcześniej zakupując bilet wstępu. W celu podkreślenia piękna pływalni, jako pierwsi publikujemy jej zdjęcia. Doskonale na nich widać, jak w idealny sposób wkomponowuje się ona w nowoczesny wygląd kampusu rozwijającej się pod kierunkiem rektora Józefa Bergiera uczelni.

Okolica uczelni ciągle zaskakuje czymś nowym. Od niedawna PSW ma na stanie 8 nowych urządzeń do ćwiczenia w plenerze. Zlokalizowane są w pobliżu boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Poza tym planowana jest budowa kolejnego kampusu oraz przychodni rehabilitacyjnej z częścią dydaktyczną. – Chcemy, aby nasi studenci mogli odbywać zajęcia praktyczne w dobrej przychodni rehabilitacyjnej. A trafiający do przychodni pacjenci mieli wysokiej jakości rehabilitację po zabiegach stawu kolanowego i innych. Wyjdzie to naprzeciw potrzebom lokalnych pacjentów – informuje Bergier. Budowa ma potrwać dwa lata, począwszy od 2018 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy