Płytą zachęcają do poznania urokliwego klimatu Podlasia

Płytą zachęcają do poznania urokliwego klimatu Podlasia

BIAŁA PODLASKA Zespół Pieśni i Tańca Podlasie, działający przy bialskiej filii AWF, ma za sobą wiele występów w Polsce i za granicą, a teraz do ich sukcesów należy doliczyć nagranie płyty „Zagrajże muzyko”.

Już jakiś czas temu, a dokładnie pod koniec 2019 roku, w studiu Polskiego Radia S4 zarejestrowane zostały pierwsze dźwięki na nową płytę ZPiT Podlasie. – Praca nad materiałem rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, finalnie premierę zaplanowano na kwiecień 2020 roku, podczas jubileuszu 50-lecia. Z powodu pandemii realizacja projektu w tak dużym składzie muzycznym oraz wokalnym była wielokrotnie zawieszana i odwoływana. Ostatecznie materiał został przygotowany z końcem 2020 roku – wspomina Marcin Bochenek, kierownik zespołu.

Nagranie płyty wsparło miasto Biała Podlaska, przeznaczając na ten cel 20 tys. zł. Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla ważną rolę zespołu na rzecz krzewienia kultury regionu i promocji miasta. – To przepiękny krążek, przygotowany z pieczołowitością przez naszych młodych muzyków i ich instruktorów. Dbałość o wszelkie muzyczne detale to ich wyróżnik. Podobnie jak miłość do muzyki, którą słyszymy w każdym dźwięku – uważa prezydent.

A Marcin Bochenek już zapowiada kilka koncertów promujących najnowszy album. Utwory zaprezentowane zostaną na tle wybranych choreografii tanecznych. Najbliższe widowisko taneczno-muzyczne Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, pt. „Taneczne pejzaże”, odbędzie się 19 czerwca o godz. 17 w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju AWF.

Więcej w papierowym wydaniu nr 23 Podlasianina i na http://www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: