Planują uhonorować Annę Chwałek

Planują uhonorować Annę Chwałek

Podczas otwarcia Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem Anna Chwałek przyjęła mnóstwo gratulacji i dobrych życzeń. Niebawem do laurów dołączy tytuł "Zasłużony dla miasta Biała Podlaska"

BIAŁA PODLASKA Miejscy radni postanowili przyznać tytuł "Zasłużony dla miasta Biała Podlaska" prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Między innymi w podziękowaniu za pracę na rzecz pomocy chorym na autyzm.

Emocje po otwarciu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem już opadły. Jednak to właśnie podczas tego wydarzenia padło hasło, by dokonania prezes stowarzyszenia Wspólny Świat docenić w wyjątkowy sposób.

Pod projektem podpisali się szefowie wszystkich klubów w Radzie Miasta, a więc Koalicji Obywatelskiej, Zjednoczonej Prawicy i Białej Samorządowej. W uzasadnieniu czytamy m.in.: "Pani Anna Chwałek nie od dziś jest znana ze swojej wewnętrznej siły i determinacji. Jest symbolem postawy, w której osobisty dramat staje się punktem wyjścia do działalności na rzecz całej społeczności mieszkańców".

– Myślę, że każdy bialczanin zna panią Anię, wie, ile dobrego zrobiła dla miasta, że jest zaangażowana w działalność charytatywną i społeczną – komentuje Marek Dzyr, radny Zjednoczonej Prawicy. Uważa też, że otwarcie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem było wydarzeniem, które tylko utwierdziło, że jest to dobry pomysł. Uważa, że uhonorowanie jej zasług to inicjatywa jego klubu.

Z kolei Jan Jakubiec z Białej Samorządowej podkreśla, że zna problemy dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, bo jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 tworzył klasy integracyjne w tej szkole. – Mam w pamięci ogrom zadań z tym związanych, to m.in. bariery architektoniczne, dobór kadry, przekonanie rodziców dzieci zdrowych do integracji z dziećmi sprawnymi inaczej, zaangażowanie nauczycieli, a najważniejsze – udział dzieci z niepełnosprawnościami w procesie integracji. Jeżeli chodzi o panią Annę Chwałek, wszyscy widzimy, czego dokonała jako prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Tytuł "Zasłużony dla miasta Biała Podlaska" powinna ona otrzymać w dniu otwarcia nowego, pięknego obiektu w piątek 24 maja. Wniosek o nadanie tego tytułu oczywiście poprę – deklaruje Jakubiec.

Z kolei Robert Woźniak z Koalicji Obywatelskiej uważa, że nie jest to projekt radnych Zjednoczonej Prawicy, tylko wszystkich miejskich radnych. – Szkoda, że koledzy ze Zjednoczonej Prawicy robią na tym politykę – ocenia. I przyznaje, że tytuł w pełni należy się prezes Chwałek za to, co robi dla społeczności miasta.

Projekt uchwały został przyjęty na sesji 18 czerwca.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: