Piwnica magistratu będzie wyremontowana

Piwnica magistratu będzie wyremontowana
zdjęcia: Marek Maliszewski
BIAŁA PODLASKA Rozpoczyna się remont piwnic zlokalizowanych w Urzędzie Miasta. Dofinansowanie na tę inwestycję sięga 94 proc.
W ubiegłym tygodniu prezydent Michał Litwiniuk wraz z Pawłem Niczyporukiem, prezesem firmy PNB Budownictwo podpisał protokół przekazania placu przebudowy i remontu pomieszczeń piwnicy znajdujących się w budynku miejskiego magistratu.
Wartość umowy to 998109 zł, a z budżetu miasta przeznaczone zostanie na ten cel 62 069 zł a więc 6 proc. inwestycji. Wspomniane dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (836 229 tys. zł) oraz z budżetu państwa (99 810 tys.zł) a dokładnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
-Cel inwestycji to adaptacja i dostosowanie nieużytkowanych, zabytkowych podziemi magistrackich. Pomieszczenia piwnic przeznaczone będą na potrzeby organizacji spotkań z mieszkańcami, np. w ramach konsultacji społecznych, realizacji działań organizacji pożytku publicznego skierowanych do mieszkańców z zakresu kultury – zapowiada prezydent Michał Litwiniuk.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: