Piotr ma już asystenta

Piotr ma już asystenta
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Pan Piotr jest niepełnosprawny, ale chce działać na takich samych zasadach jak inni. Pracuje w Urzędzie Miasta, jest lubiany, lecz by funkcjonować potrzebuje asystenta. Tuż po ogłoszeniu apelu w internecie udało mu się go znaleźć.

Bialczanin poszukiwał osoby, która miała zostać jego asystentem w ramach programu asystentów osobistych osób z niepełnosprawnościami, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej. Na co dzień jest świetnym, sumiennym pracownikiem bialskiego magistratu, gdzie zajmuje się sprawami społecznymi. Niestety, porusza się na wózku i potrzebuje m.in. pomocy w dotarciu i powrocie z pracy.

– Pan Piotr jest pracownikiem Urzędu Miasta, bardzo chwalonym i lubianym. Cieszę się, że ma już panią asystentkę i jestem pewien, że będzie to świetna pomoc. Chciałbym, by osoby niepełnosprawne były bardziej obecne w naszym życiu, ale i w świadomości, tzn. abyśmy wiedzieli więcej o ich potrzebach. Dlatego przygotowujemy cykl filmów, w których będę o nich rozmawiał, m.in. z panem Piotrem, z panem Pawłem. To będą krótkie spotkania, które - mam nadzieję - pokażą nam, jak wiele nas łączy, że trzeba rozmawiać i nie wolno bać się pytać o to, czego nie wiemy, bo tylko to pozwala się naprawdę poznać –  komentuje prezydent Michał Litwiniuk.

Miasto przypomina, że wciąż istnieje możliwość skorzystania z usług asystenckich przez osoby niepełnosprawne. Szczegóły programu asystenckiego oraz więcej informacji można uzyskać w siedzibie MOPS pod nr. 83 341 64 55.\

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: