Piotr Jaroszkiewicz trzeci w Polsce!

Piotr Jaroszkiewicz trzeci w Polsce!

Piotr Jaroszkiewicz na drodze do medalu zalicza kolejną wysokość

Siódmy medal mistrzostw Polski zdobyli w tym roku skoczkowie z lekkoatletycznej sekcji AZS-AWF Biała Podlaska. Autorem ostatniego sukcesu jest 15-letni uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego Piotr Jaroszkiewicz, który w mistrzostwach Polski młodzików w Tarnowie, będących jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, był trzeci w skoku wzwyż.

– Piotrek przed wyjazdem na mistrzostwa, z wynikiem 175 cm, klasyfikowany był w rankingu najlepszych polskich skoczków wzwyż w kraju na trzynastym miejscu – informuje jego trener Tadeusz Makaruk. – Wynik ten nie stawiał go w gronie faworytów a planem maksimum na konkurs było wejście do czołowej ósemki.

Tymczasem poprzeczkę podnoszono coraz wyżej a młody bialski lekkoatleta nad nimi przelatywał, wzmacniając apetyt swojego szkoleniowca na coraz wyższą pozycję w końcowej klasyfikacji. Rozpoczął skakanie od wysokości 160 cm i wszystkie kolejne próby, aż do 182 cm włącznie, pokonywał w pierwszej próbie. Na dodatek jako jedyny z uczestników rywalizacji, co dało mu przez pewien czas prowadzenie w konkursie. A że ostatnią z wysokości udało się pokonać tylko trzem skoczkom, wiadome było, że Piotrek, czyli ten, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy, zostanie medalistą mistrzostw kraju.

Ostatecznie złoto wywalczył Piotr Konopko z Hańczy Suwałki, który ustanowił swój rekord życiowy, pokonując poprzeczkę na wysokości 193 cm. Srebrnym medalistą został Damian Zakrzewski z OKLA Ostrołęka, którego wynik 189 cm również był „życiówką”, a brąz z rezultatem 182 cm przypadł bialczaninowi (trzykrotnie strącił poprzeczkę na wysokości 185 cm).

W mistrzostwach uczestniczyło ponadto dwoje reprezentantów MKS Żak Biała Podlaska. Klaudia Osipiuk, z wynikiem 4,91 m, była czternasta w skoku w dal oraz uzyskując w biegu na 100 m czas 13,56 s nie przebrnęła eliminacji. Z kolei jej klubowy kolega Mikołaj Kowalik ustanowił rekord życiowy w biegu na 100 m ppł. (16,89 s), co dało mu piętnaste miejsce, zaś w konkursie skoku wzwyż zaliczył 165 cm i był osiemnasty.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: