Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska chcą powalczyć o szóstkę

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska chcą powalczyć o szóstkę

Ten pojedynek z Dominiką Gąsieniec, w listopadzie ubiegłego roku, Anita Snopczyńska wygrała. Teraz obie zagrają w jednej drużynie.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska jako pierwsze rozpoczną sezon ligowy 2018/19. W ekstralidze, w której grają nieprzerwanie od 2006 r., zmierzą się na wyjeździe w sobotę 4 sierpnia o godz. 11 z Czarnymi Sosnowiec, wicemistrzem Polski.

Przygotowania do rozgrywek będą trwały w sumie trzy tygodnie. Wszystkie zajęcia odbywają się w Białej Podlaskiej, gdyż uczelnia posiada na tyle nowoczesną bazę, że nie ma potrzeby wyjazdu na zgrupowanie w innej części kraju. Lekki problem może jedynie stanowić brak w okolicy sparingpartnerów, ale poradzono sobie w ten sposób, że zagrano mecz z zespołem Akademii Piłkarskiej TOP-54, przygotowującym się do drugiego z rzędu sezonu w Centralnej Lidze Juniorów U15. Zwyciężyli w nim podopieczni trenera Miłosza Storto.

W drużynie PSW doszło do kilku zmian kadrowych. Najbardziej istotnym ubytkiem jest odejście Wiktorii Kuciewicz. Była reprezentantka Polski do lat 19 zdecydowała się odejść do AZS PWSZ Wałbrzych. W pierwszych meczach nie zagra też Klaudia Lefeld, która po kontuzji już powróciła do zajęć, ale najprawdopodobniej będzie gotowa do gry dopiero we wrześniu. Ponadto po ukończeniu studiów na Ukrainę powróciła Oleksandra Kozlynets, a na Białoruś po kilkumiesięcznym pobycie Zarina Kapustina. Jej rodaczka Oleksandra Hlukha została przesunięta do rezerw a Natalia Bąk najprawdopodobniej grać będzie w warszawskiej Pradze.

Jeżeli chodzi o kadrowe ruchy w drugą stronę, to sporym wzmocnieniem powinno być przyjście Magdaleny Knysak.

Więcej przeczytasz w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka nr 21 od 31 lipca

AZS PSW Biała Podlaska

Bramkarka: Dominika Dewicka, Klaudia Gocel, Anita Snopczyńska.

Obrończynie: Anita Bosak, Elżbieta Edel, Magdalena Knysak, Krystyna Kusiak, Kinga Niedbała, Anna Sosnowska.

Pomocniczki: Ewa Cieśla, Dominika Gąsieniec, Julia Karpliuk, Katarzyna Michalska, Milena Mikołajczak, Gabriela Ulatowska, Agata Wołos.

Napastniczki: Aksana Dranouskaja, Klaudia Lefeld, Julia Najdyhor, Klaudia Płoska, Natalia Stasikowska.

Odeszły: Natalia Bąk – do Pragi W-wa (?), Oleksandra Hlukha – do zespołu rezerw, Zarina Kapustina – powrót na Białoruś, Oleksandra Kozlynets – powrót po studiach na Ukrainę, Wiktoria Kuciewicz – do AZS PWSZ Wałbrzych.

Przybyły: M. Knysak – z AZS UJ Kraków, A. Snopczyńska i N. Stasikowska – wszystkie ze Sportowej Czwórki Radom.

W trakcie załatwiania: Karolina Mućka – ze Sportowej Czwórki Radom.

Trener: Michał Kwiecień.

Prezes: Marcin Kasprowicz.

Roman Laszuk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: