Pili zdrowie młodej pary. Rekordzista miał 8 promili

Pili zdrowie młodej pary. Rekordzista miał 8 promili
fot. archiwum

Rekordzista miał 8 promili w wydychanym powietrzu

Sobotnia zabawa dla czterech mieszkańców Białej Podlaskiej zakończyła się w szpitalu. Rekordzista miał 8 promili alkoholu. Zaczęło się od tradycyjnego polskiego zwyczaju  a więc od bramki weselnej...

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy został poinformowany telefonicznie przez personel medyczny, że do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego trafiło czterech nieprzytomnych mężczyzn znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego.

- Skierowani do szpitala policjanci ustalili, że czterej mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku od 30 do 42 lat zorganizowali tzw. bramę weselną dla znajomej młodej pary. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zatrzymali orszak weselny, uzależniając jego dalszą jazdę od wykupienia się przez młodych. Jedyną akceptowaną przez nich „walutą” był alkohol. Państwo młodzi okazali niebywałą hojność wręczając organizatorom bramy weselnej dziesięć półlitrowych butelek wódki - informuje Wojciech Lesiuk z KMP w Białej Podlaskiej.

Panowie nie tracili więc czasu i rozpoczęli libację. Tempo picia okazało się jednak zbyt szybkie. W krótkim czasie przyjęli tak dużą ilość alkoholu, że stracili świadomość i konieczna była interwencja lekarska.

- Szpitalne badania stanu trzeźwości wykazały, że wszyscy mają grubo ponad 4 promile alkoholu. Rekordzistą został 30-latek, u którego stężenie alkoholu w organizmie osiągnęło 8 promili - dodaje Lesiuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy