Pijany kierowca zatrzymany przez KAS

Pijany kierowca zatrzymany przez KAS

GMINA TERESPOL Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze KAS z Białej Podlaskiej patrolowali okolice drogi celnej, łączącej terminal odpraw celnych w Koroszczynie z przejściem granicznym w Kukurykach. – W pewnym momencie zauważyli srebrne audi, którego kierowca na widok oznakowanego pojazdu Służby Celno-Skarbowej zawrócił i zaczął oddalać się w kierunku Kuzawki.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd, by przeprowadzić kontrolę celną. Podejrzewali, że w samochodzie mogą znajdować się nielegalne towary pochodzące z przemytu. – Kierowca audi nie reagował jednak na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariuszom udało się zmusić go do zatrzymania dopiero po około 2 kilometrach pościgu. Okazało się wówczas, że zatrzymany do kontroli mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i to właśnie – jak tłumaczył – było powodem jego ucieczki – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Na miejsce wezwany został patrol policji. Funkcjonariusze policji zbadali kierowcę audi pod kątem trzeźwości. Wówczas okazało się, że brak uprawnień do kierowania pojazdami to nie jedyne, co mężczyzna ma na sumieniu. Był on także pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 2 promile. Został zatrzymany przez policję.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: