Pierwszy przypadek koronawirusa w Białej Podlaskiej. PUP czeka na decyzję sanepidu

Pierwszy przypadek koronawirusa w Białej Podlaskiej. PUP czeka na decyzję sanepidu

BIAŁA PODLASKA W poniedziałek 6 kwietnia wieczorem dotarła informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna przebywa w jednym z izolatoriów, które decyzją wojewody lubelskiego utworzone zostały w ubiegłym tygodniu w Hotelu Delfin w Białej Podlaskiej i Centrum OHP w Roskoszy

Informację o pierwszym przypadku zakażenia potwierdził Urząd Miasta w Białej Podlaskiej, przy którym działa Miejski Sztab Kryzysowy. Na bieżąco napływają tam informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście.
Z kolei Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej poinformowała wczoraj wieczorem, że w chwili obecnej w obszarze oddziału obserwacyjno-zakaźnego bialskiego Szpitala nie znajduje się żaden pacjent z potwierdzonym wynikiem koronawirusa.

Jak ustaliliśmy zakażony mężczyzna mógł mieć kontakt z córką, która jest pracownicą Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Ze względu na to placówka jest od rana nieczynna. Jak długo to potrwa, zdecyduje sanepid. – Szacujemy, że to ograniczenie potrwa dzisiaj do godziny 12.00. Czekamy na oficjalną informację Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, ale wiele wskazuje na to, że będziemy mogli dzisiaj wznowić pracę – mówi Edward Tymoszyński, dyrektor PUP w Białej Podlaskiej.
Na tę chwilę nie ujawnia, czy ktoś z pracowników urzędu będzie objęty nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: