Pierwszy ozdrowieniec w bialskim szpitalu

Pierwszy ozdrowieniec w bialskim szpitalu
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Na oddziale chorób wewnętrznych i geriatrii zakończył się okres kwarantanny. Powtórne badania wykazały, iż nikt z pacjentów i personelu nie jest zakażony.Ponadto w bialskim szpitalu mamy pierwszego ozdrowieńca.

 

- W bialskim szpitalu mamy pierwszego ozdrowieńca. Pacjent przebywający na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym po wykonaniu dodatkowych badań został wypisany ze szpitala. Dwóch pacjentów ma prowadzone badania kontrolowane również w celu wykluczenia zakażenia - informuje Magdalena Us, rzecznik WSzS.

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu hospitalizowanych jest pięć osób z wynikiem pozytywnym.

 

Na 29 kwietnia, na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Radomia (woj. mazowieckie), hospitalizowanej na terenie województwa lubelskiego, kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa.

Wszystkie osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

 

Na dzień 29 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 358 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 13 osób zmarłych i 162 ozdrowieńców.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: