Pierwsza próba przemytu zakończona fiaskiem

Pierwsza próba przemytu zakończona fiaskiem

Papierosowe mitsubishi zostało zatrzymane na przejściu drogowym w Terespolu

GRANICA Funkcjonariusze z przejścia drogowego w Terespolu po raz kolejny udaremnili próbę przemytu nielegalnych wyrobów. Ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy usiłował wwieźć do Polski 25-letni mieszkaniec Brześcia.

 Do zdarzenia doszło 29 grudnia. W wyniku przeprowadzonej rewizji osobowego mitsubishi, którym kierował Białorusin, zatrzymano 3650 paczek nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 50 tys. zł. Towar ukryty był w drzwiach i specjalnie przerobionej podłodze pojazdu.

Podejrzany wyjaśnił, że papierosy kupił w sklepie w Brześciu i sam ukrył je w skrytkach w pojeździe. Towar chciał sprzedać w Terespolu przypadkowym osobom. Mężczyzna twierdził, że była to jego pierwsza próba przemytu. Wobec niego wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, a samochód, jako przystosowany do popełniania przestępstw, został zatrzymany.

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, na wszystkich przejściach granicznych województwa lubelskiego funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali w grudniu łącznie prawie 290 tys. paczek nielegalnych papierosów.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: