Pierwsi podopieczni już od marca

Pierwsi podopieczni już od marca

GMINA ŁOMAZY Prace przy uruchomieniu drugiego w Polsce Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego trwały ponad półtora roku, a zaangażowanych w to było wiele osób. Oficjalne otwarcie placówki w Dubowie odbyło się w piątek 19 lutego. Pierwsi podopieczni zawitali tam 1 marca.

– Wierzę, że Centrum przyczyni się do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych w naszej gminie. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego obiektu, a było ich wiele. Kierownik Barbarze Gromadzkiej życzę pomyślności w kierowaniu placówką – powiedział wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski podczas oficjalnego otwarcia nowej jednostki organizacyjnej w gminie.

Budynek Centrum został przebudowany po dawnej szkole podstawowej, której budowę rozpoczęto jeszcze przed II wojną światową, a dokończono w latach 40. Od kilku lat obiekt był niewykorzystany. Teraz został pozbawiony barier architektonicznych. Pokoje są w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb 20 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym, w tym 18 do pobytu dziennego i 2 osób – pobytu całodobowego. Pomieszczenia Centrum wyposażono w system monitorująco-alarmowy, a także niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, pomocniczy, codziennego użytku, gospodarstwa domowego i wypoczynkowy. Na zewnątrz znajduje się siłownia wraz altaną i ławkami. (…)

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 9 od 2 marca na: eprasa.pl

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: