Pielgrzymowali na Świętą Górę Grabarkę

Pielgrzymowali na Świętą Górę Grabarkę
fot. Monika Pawluk

GMINA SŁAWATYCZE W ubiegłym tygodniu z Jabłecznej wyruszyła piesza pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę. Pątnicy zmierzali do najważniejszego prawosławnego sanktuarium w Polsce, aby uczestniczyć w święcie Przemienienia Pańskiego i zanieść swoje intencje.

W piątek 13 sierpnia pątnicy już po raz 29. wyruszyli z monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na położoną w województwie podlaskim Świętą Górę Grabarkę. Organizatorem pielgrzymki jest Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej. Zanim wierni wyruszyli w drogę, uczestniczyli w boskiej liturgii w jabłeczyńskiej cerkwi. – Idziemy pielgrzymką pięć dni. Codziennie przemierzamy około 25 kilometrów. Pierwszego dnia docieramy do Zahorowa, następnie kierujemy się do Kijowca, Janowa Podlaskiego i Mielnika, do którego przeprawimy się promem przez Bug. Ostatniego, czyli piątego dnia pielgrzymki wyruszymy z Mielnika na Świętą Górę Grabarkę. W sumie przemierzymy około 150 kilometrów. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i szczęśliwie dotrzemy do celu – mówił Marek Iwanczewski z Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

Pielgrzymi dotarli już na Grabarkę i uczestniczą w kilkudniowych uroczystościach z okazji Święta Przemienienia Pańskiego.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 33 na: eprasa.pl

GALERIA ZDJĘĆ Z PIELGRZYMKI>>> TUTAJ

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: