'Pati i klątwa Posejdona' oraz 'Polowanie' w kinie Merkury

'Pati i klątwa Posejdona' oraz 'Polowanie' w kinie Merkury

Od piątku 17 listopada w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera dwóch nowych filmów: „Pati i klątwa Posejdona” i „Polowanie”, a także jednorazowy pokaz filmu „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”:

 

„Pati i klątwa Posejdona” – Francja; animowany/przygodowy; od 6 lat – dubbing.

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzą burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona.

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg, równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi.

Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

Film twórców hitu „Nel i tajemnica Kurokota” to zachwycająca i przezabawna przygodowa animacja dla całej rodziny!

Reżyseria: David Alaux, Eric Tosti.

 

„Polowanie” – Polska; thriller; od 15 lat.

„Polowanie” to film ukazujący mechanizmy układów politycznych oraz dramatyczne efekty, do których doprowadza przemożna chęć posiadania władzy. Pełen zwrotów akcji oraz obnażający naszą rzeczywistość polityczną. Porusza niewygodny społecznie i politycznie problem. Ujawnia w strukturach władzy nieuczciwość wśród ludzi, którzy na pozór powinni cieszyć się zaufaniem społecznym.

Film przeznaczony dla bardzo szerokiej grupy widowni. Zarówno dla tych widzów, którzy lubią mocne kino, jak i dla tych, którzy lubią analizować rys psychologiczny postaci.

Reżyseria: Paweł Chmielewski.

Obsada: Michał Czernecki, Magdalena Walach, Andrzej Andrzejewski, Artur Barciś, Kamila Kamińska, Ewa Kasprzyk.

 

„Matka Teresa. Nie ma większej miłości” – USA; dokument; od 12 lat – lektor.

Matka Teresa z Kalkuty jest bez wątpienia jednym z duchowych gigantów XX wieku. Swoim życiem i służbą najuboższym oraz odrzuconym dała potężne świadectwo prawdziwej miłości chrześcijańskiej.

25 lat po jej śmierci powstał niezwykły dokument: „Nie ma większej miłości – Matka Teresa”. Film kręcono na pięciu kontynentach, wykorzystując niepublikowane dotąd archiwalia oraz pomoc apostolatu Misjonarek Miłości, dzięki czemu powstała zapierająca dech w piersiach wizualna podróż.

Dokument opowiada nie tylko o zmaganiach Matki Teresy w czasach opieki nad najbiedniejszymi z biednych, ale też o jej głębokiej relacji z jednym z największych świętych czasów nowożytnych – papieżem Janem Pawłem II. To coś znacznie więcej niż film dokumentalny, to hołd dla postawy miłosiernej służby i drogowskaz dla wszystkich, którzy szukają nadziei w naszych niespokojnych czasach.

Reżyseria: David Naglieri.

 


Poza tym w kinie Merkury nadal można oglądać filmy „Inspektor Pająk”, „Chłopi” i „Uwierz w Mikołaja”:

 

„Inspektor Pająk” – Hiszpania; animowany/familijny; od 5 lat – dubbing.

Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.

Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni.

Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście owady zostawiają ślady!

Reżyseria: Julio Soto Gurpide.

 

„Uwierz w Mikołaja” – Polska; komedia/romantyczny; od 13 lat.

Bożonarodzeniowa opowieść, która cię zaskoczy! Miłość w romantycznym blasku kominka, tajemniczy nieznajomy oraz spotkanie po latach dawnych kochanków, a wszystko to w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają.

Oto pełna humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera Magdaleny Witkiewicz, na podstawie scenariusza królowej polskich komedii – Ilony Łepkowskiej („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Och, Karol 2”) w reżyserii Anny Wieczur („Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”). W filmie znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych. Za produkcję „Uwierz w Mikołaja” odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” oraz dwie ostatnie części przebojowej serii „Kogel Mogel”.

To będą święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu, a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie.

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki Happy End. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz.

Obsada: Agnieszka Więdłocha, Mateusz Janicki, Antoni Pawlicki, Wiktoria Nowak, Dorota Kolak, Teresa Lipowska.

 

„Chłopi” – Polska; dramat; od 13 lat.

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez komisję oscarową utworzoną przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej jako polski kandydat do nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Wyjątkowa animacja malarska zachwyciła widzów i krytyków na festiwalach w Toronto i Gdyni. Jest też wymieniana przez światowe media na listach najlepszych filmów z najważniejszych światowych festiwali filmowych.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.

Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno.

Reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman.

Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cyprian Grabowski.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy