Park Radziwiłłowski zamieni się w park sztuki

Park Radziwiłłowski zamieni się w park sztuki

BIAŁA PODLASKA W najbliższy weekend park Radziwiłłowski zamieni się w park sztuki. Przez trzy dni tworzyć i eksperymentować będzie w nim 16 artystów z różnych stron Polski.

Akcja twórcza Park Sztuki rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 19.15 dźwiękiem trąbki i powitaniem artystów. Tuż po nim na centralnej alejce parku rozpocznie się performance prof. Janusza Bałdygi "Brama A...B", zaś na godz. 20 zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów PSM i swobodne oglądanie prac zrealizowanych przez artystów.

W sobotę 8 czerwca od rana można podziwiać prace różnych autorów oraz Macieja Falkiewicza, malującego obraz z natury. O godz. 13 w centrum parku Stanisław Bałdyga przedstawi performance "Latający dywan". Na godz. 15 zaplanowano w Galerii Podlaskiej wykład prof. Janusza Bałdygi "Rzeźba jako zdarzenie", a o godz. 16 otwarta zostanie tam wystawa "Mistrzowie polskie plakatu" z kolekcji Krzysztofa Dydo.

W niedzielę 9 czerwca od rana do zmroku dostępne będą do oglądania wszystkie obiekty przygotowane przez uczestników imprezy.

(ig)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy