Papierosy były ukryte w workach z węglem

Papierosy były ukryte w workach z węglem

GMINA TERESPOL Ponad 50 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili podczas dwóch kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to blisko 800 tys. złotych.

We wtorek 26 funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie wytypowali do kontroli samochód ciężarowy z ładunkiem węgla drzewnego. Towar jechał z Rosji do Polski. Samochód wraz z naczepą zostały przeskanowane urządzeniem RTG. Co wskazało na prawdopodobieństwo przemytu papierosów. Biorący udział w kontroli pies służbowy również wyczuł, ze w ładunku ciężarówki znajdują się papierosy. W wyniku szczegółowej rewizji w workach z węglem drzewnym funkcjonariusze ujawnili ponad 38 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 570 tys. zł. Kierowca pojazdu, 46-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno ujawnione papierosy, jak też pojazd zatrzymano jako dowód w prowadzonym postępowaniu.

To nie pierwsza ujawniona w ostatnich dniach próba przemytu znacznej ilości papierosów. Kilka dni wcześniej, również w Oddziale Celnym w Koroszczynie, funkcjonariusze ujawnili przemyt blisko 14,5 tys. paczek papierosów. – Tym razem kontrabanda ukryta była w podłodze naczepy wiozącej ładunek sadzy z Białorusi na Węgry. Żeby dostać się do nielegalnego towaru trzeba było najpierw rozładować ponad 20 ton sadzy.  Ujawnienie było wynikiem skierowania pojazdu na prześwietlenie urządzeniem RTG – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wartość rynkowa zabezpieczonych w obydwu przypadkach papierosów to blisko 800 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: