Pani Lucyna z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymała wsparcie przed świętami

Pani Lucyna z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymała wsparcie przed świętami
fot. Krynica Vitamin

MIĘDZYRZEC PODLASKI 74-letnią mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego otrzymała wsparcie w ramach akcji Szlachetna Paczka. Pracownicy Krynicy Vitamin, jednego z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych, zakupili opał, sprzęt RTV-AGD, środki czystości, oraz żywność dla 74-letniej pani Lucyny.

Dla 74-letniej pani Lucyny będzie to wyjątkowa zima. Spędzi ją w cieple, słuchając ulubionej stacji radiowej i zaglądając do nowej lodówki. To dzięki pomocy pracowników zakładu produkcyjnego Krynicy Vitamin w Dziadkowskiem-Folwarku, którzy zebrali pieniądze oraz dary dla emerytki z Międzyrzeca Podlaskiego. Z uzbieranej kwoty zakupiono lodówko-zamrażarkę, mikser, radio, tonę węgla, a także żywność i środki czystości – wszystko to, o co prosiła kobieta poprzez inicjatywę Szlachetna Paczka. Zgromadzone dary pracownicy Krynicy Vitamin zawieźli do oddziału Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu Podlaskim, skąd trafią do 74-letniej emerytki.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomóc. Była to spontaniczna akcja. W ciągu kilku dni zorganizowaliśmy zbiórkę, zmobilizowaliśmy kolegów i koleżanki, każdy dorzucił swoją małą cegiełkę. Z pieniędzy firmy kupiliśmy jedną tonę węgla, a pracownicy przynieśli żywność, a także zebrali pieniądze. Niesienie pomocy potrzebującym to powód do wielkiej satysfakcji i wyraz naszej solidarności – powiedziała Monika Turzyk, koordynatorka akcji.

Gdy rodzina była w komplecie, wiedli szczęśliwe i spokojne życie. Zmieniło się diametralnie po śmiertelnym wypadku syna i synowej, zmarł także mąż pani Lucyny. Od tamtego czasu kobieta nie radzi sobie sama. Zmaga się z wieloma chorobami. Żyje ze skromnej emerytury, która wynosi ok 1000 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów na życie zostaje jej nieco ponad 200 zł na miesiąc.

Pani Lucyna pomimo swoich przejść, wciąż jest życzliwą, ciepła osobą, pełną chęci pomocy innym ludziom. Piecze ciasta, zanosi je dzieciom sąsiadów, którymi czasami się opiekuje. Lubi też bardzo śpiewać, należy do zespołu ludowego i klubu seniora. Uwielbia też wszystkie robótki ręczne.

To nie pierwsza inicjatywa społeczna, w którą włączyła się Krynica Vitamin. W październiku 2021 r. firma wsparła finansowo imprezę sportową „Biegiem przez Platerów”. W lutym br. przekazała charytatywnie instytucjom z powiatu bialskiego i łosickiego ponad 40 tys. półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji o wartości 280 tysięcy złotych. W zeszłym roku pracownicy Krynicy Vitamin przekazali Prawie 300 kg darów dla Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Wolontariusze Krynicy Vitamin grają też regularnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz wspierają darami szereg instytucji społecznych z pogranicza województw mazowieckiego i lubelskiego.

(mp)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy