Pamiętają o założycielu Teatru Czeladońka

Pamiętają o założycielu Teatru Czeladońka
fot. Małgorzata Mieńko

GMINA ŁOMAZY W minioną niedzielę (21 marca) przed Wiejskim Domem Kultury w Lubence odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej założyciela Teatru „Czeladońka” Kazimierza Kusznierów, który odszedł rok temu po ciężkiej chorobie. Uroczystość została poprzedzona mszą św. w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach.

Prze uroczystym odsłonięciem głos zabrał wójt gminy Łomazy, dyrektor GOK oraz mieszkańcy.

Nie zabrakło przedstawicieli rodziny na czele z wnuczką Karoliną Kwiatkowską, pełniącą obecnie funkcję kierownika Teatru „Czeladońka”. Pojawiła się także sołtys wsi Lubenka i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Lubenka,  którzy wspólnie dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy.

Kazimierz Kusznierów był postacią wyjątkową w gminie Łomazy. Wszędzie, gdzie się pojawiał z zespołem, wzbudzał duże zainteresowanie. Znany był jako autor wierszy i scenariuszy teatralnych, reżyser i aktor w jednej osobie. Mało kto przysłużył się kulturze ludowej Południowego Podlasia, co właśnie on. Ludzie podziwiali go za świetne zorganizowane nietypowe pomysły i ich realizację.

Więcej o Kazimierzu Kusznierów znajdziecie tutaj: http://www.lomazy.pl/index.php/1531-odszedl-pasjonat-teatru-kazmimierz-kusznierow

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: