Pamięci Bogusława Kaczyńskiego

Pamięci Bogusława Kaczyńskiego

BIAŁA PODLASKA 21 stycznia mija 5. rocznica śmierci bialczanina, znawcy i propagatora muzyki, mistrza słowa, Bogusława Kaczyńskiego, który pochodził z Białej Podlaskiej.

 

Miasto pamięta o ważnej osobistości, która z Białą Podlaską miała wiele dobrych wspomnień. Dlatego prezydent Michał Litwiniuk razem z prezes Koła Bialczan Krystyną Nowicką oraz dyrektorami instytucji kultury: Zbigniewem Kapelą (BCK24 – Bialskie Centrum Kultury), Rafałem Izbickim (Muzeum Południowego Podlasia) i Pawłem Borkiem (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej) uczcili rocznicę śmierci Kaczyńskiego. Rano złożyli kwiaty przy ławeczce poświęconej Bogusławowi Kaczyńskiemu, znajdującej się na terenie założenia Radziwiłłów.

-Pamiętamy o mistrzu – nie tylko obchodząc tak ważne rocznice, ale przede wszystkim organizując wspólnie z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego i wydarzenia z nim związane. W ostatnich miesiącach ograniczyła je pandemia, ale wraz z dyrektorem Krzysztofem Korwin-Piotrowskim i jego wspaniałym zespołem przygotowujemy już kolejne wspaniałe wydarzenia muzyczne upamiętniające dziedzictwo Bogusława Kaczyńskiego – aby przyniosło tyle radości bialczanom co niezwykle widowiska muzyczne, które już podziwialiśmy w podczas I Festiwalu w 2019 roku i II Festiwalu w 2020 roku, które przypomniały nam ukochane utwory Bogusława Kaczyńskiego, artystów Orfeo i oczywiście – nasze – mówi prezydent Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: