Paczki trafiły do potrzebujących

Paczki trafiły do potrzebujących
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Do 380 rodzin trafiła pomoc w ramach akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki współpracy służb podległych miastu, pomoc udało się przekazać sprawnie i bezpiecznie.

Akcja rozwożenia paczek żywnościowych z UE do potrzebujących rodzin odbywała się 28 marca. To przedświąteczne wsparcie, na które od lat czeka wiele bialskich rodzin.

– W obecnej sytuacji beneficjenci nie mogą ich odbierać osobiście, stąd decyzja prezydenta Michała Litwiniuka o włączeniu w pomoc pojazdów i pracowników Straży Miejskiej, MOPS, ZGL, szkół. W akcji uczestniczą też WOT i wolontariusze, w tym harcerze – mówiła nam w sobotę Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

Wspomniana pomoc skierowana jest do 397 rodzin a więc wsparcie uzyska w ten sposób ponad 1000 osób. Każda paczka ma 18 kg. Trafia z magazynu ZGL zlokalizowanego przy ul. Reymonta 5 pod wskazany adres. Po telefonie od pracownika MOPS paczka jest zabierana pod drzwi beneficjenta. Wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: