Pacjentka chciała rodzić, a lekarz przepadł!

Pacjentka chciała rodzić, a lekarz przepadł!

Kuriozalna sytuacja na międzyrzeckiej porodówce: pracownicy zaciekle walczą o utrzymanie oddziału, a gdy przyjeżdża pacjentka rodzić, to trzeba ją wieźć do Białej Podlaskiej, bo zniknął gdzieś lekarz dyżurny...

MIĘDZYRZEC PODLASKI Do międzyrzeckiego szpitala zgłosiła się rodząca kobieta. Tymczasem okazało się, że nie ma komu przyjąć porodu, bo przepadł gdzieś lekarz mający tego dnia dyżur. Dyrekcja szpitala oraz starosta bialski oceniają tę sytuację jako skandaliczną.

Incydent miał miejsce w ubiegły czwartek 28 marca. Do naszej redakcji dotarła niepokojąca informacja, że tego dnia na międzyrzecką izbę przyjęć zgłosiła się kobieta w ciąży, której stan wskazywał, że w niedługim czasie może dojść u niej do rozwiązania. Ale o dziwo kobieta nie uzyskała oczekiwanej natychmiastowej pomocy na oddziale położniczym, o którego byt tak zaciekle walczą tamtejsi pracownicy, lecz... w innej placówce, oddalonej o 30 kilometrów. Jak doszło do tak kuriozalnej sytuacji?

Nasze ustalenia potwierdziła dyrekcja placówki. – Skoro już wypłynęła do opinii publicznej taka informacja, nie będę ukrywał, że zgadza się, iż niestety miała miejsce taka sytuacja. W czwartek lekarz ginekolog nie był obecny na dyżurze, kiedy była u nas rodząca kobieta. Trzeba było przetransportować pacjentkę na oddział ginekologiczno-położniczy do szpitala w Białej Podlaskiej. Na szczęście tam znalazła się pod należytą opieką. Z tego, co wiem, rozwiązanie porodu odbyło się na szczęście bez komplikacji – mówi Wiesław Zaniewicz, dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

– To jest skandal w obecnej sytuacji, gdy my wszyscy, tj. dyrekcja szpitala, Rada Powiatu, Rada Miasta, walczymy o bezpieczeństwo pacjentek i wyższy standard opieki położniczej w naszym powiecie. Ta sytuacja pokazuje też moim zdaniem, o co tak naprawdę chodzi niektórym lekarzom z oddziałów ginekologiczno-położniczych w Międzyrzecu Podlaskim – komentuje starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 14 od 2 kwietnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: