Pacjenci po pożarze wrócą na oddział zakaźny

Pacjenci po pożarze wrócą na oddział zakaźny

BIAŁA PODLASKA 29 lipca w godzinach porannych rozpocznie się relokacja pacjentów ewakuowanych podczas pożaru, który miał miejsce w bialskim szpitalu w miniony poniedziałek.

– Pacjenci zostaną przetransportowani z „Bialskiej Onkologii” do Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych. Tego samego dnia przestanie działać Biuro Informacji Kryzysowej dot. Ewakuowanych Pacjentów. Informacje o stanie zdrowia pacjentów będzie można uzyskać bezpośrednio w oddziale, w którym pacjent jest hospitalizowany, tj. oddziale obserwacyjno-zakaźnym lub oddziale Ftyzjopulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej – zapowiada rzecznik WSzS Magdalena Us.

 

Do pożaru doszło w poniedziałek 25 lipca ok godz. 15.30. Na miejsce wezwana została straż pożarna, bo w pomieszczeniu kuchennych pojawił się ogień. Pacjentom ani kadrze nic się nie stało, jednak potrzebna była szybka ewakuacja do sąsiedniego budynku – Bialskiej Onkologii.

Zgłoszenie strażacy z bialskiej jednostki przyjęli o godz. 15.30. Marek Chwalczuk, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej: – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że pali się w okolicach pomieszczenia kuchennego. W okolicach węzła kuchennego panowało zadymienie. Zadymione były też dwa skrzydła szpitala połączone korytarzem technicznym. Początkowo w ogóle mieliśmy trudności w zlokalizowaniu źródła ognia. Strażacy pracowali w trudnych warunkach, ale udało się znaleźć to źródło i był to korytarz techniczny. Dokładna przyczyna pożaru będzie badana – wyjaśnił zastępca komendanta.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy