Otworzą wystawę zdjęć Adama Trochimiuka

Otworzą wystawę zdjęć Adama Trochimiuka
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Oficjalne otwarcie piwnic pod UM Biała Podlaska zaplanowane jest na 12 kwietnia. Będzie to idealna okazja do zaprezentowania zdjęć śp. Adama Trochimiuka. Wystawa pt. „Tamten Świat” zostanie otwarta o godz. 16, a honorowymi gośćmi będą: małżonka fotografa Barbara Trochimiuk oraz pomysłodawca ogólnopolskiego konkursu fotograficznego im. Adama Trochimiuka Roman Laszuk.

Wystawę można będzie oglądać w kolejnych dniach. 13 kwietnia w godz. 11-15, 14 kwietnia w godz. 8-11, 15 kwietnia w godz. 8-11, 19 kwietnia w godz. 11-15, 20 kwietnia w godz. 11-15, 21 kwietnia w godz. 8-11, 22 kwietnia w godz. 8-11. Po tym terminie najciekawsze fragmenty wystawy będzie można do końca kwietnia podziwiać na sali obsługi mieszkańców UM.

Adam Trochimiuk zmarł 6 kwietnia w ubiegłego roku. Miał zaledwie 67 lat i ogromny potencjał twórczy. Z optymizmem patrzył na życie i dwie dorastające wnuczki. Był wciąż pogodny i uśmiechnięty. Można było odnieść wrażenie, że uda mu się jeszcze spełnić wiele planów zawodowych. Niestety, śmierć zabrała go w najmniej spodziewanym momencie.

Adam Trochimiuk urodził się 3 listopada 1953 r. w Stoczku Łukowskim, ale cale dorosłe życie spędził w Białej Podlaskiej. W niej ukończył Szkołę Podstawową nr 5, II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Jest też absolwentem podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Po studiach pracował w Ochotniczych Hufcach Pracy, następnie w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym i Komendzie Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Białej Podlaskiej. Od końca 1979 r. (zawodowo od 1 lutego 1980 r.) aż do śmierci, w ostatnich kilku latach jako emeryt, związany był z tygodnikiem „Słowo Podlasia”. Współpracował też z innymi tytułami i wydawnictwami. Spotkanie go bez aparatu fotograficznego graniczyło z cudem.

Był autorem kilku fotograficznych wystaw. Jego album „Tamten świat” to wydawnicze arcydzieło zawierające fotografie z ostatniej dekady PRL. W 2014 r. ten wspaniały fotoreporter oraz kronikarz historii województwa bialskopodlaskiego, Południowego Podlasia oraz swojego miasta Biała Podlaska został laureatem Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej I stopnia. Wszyscy zapamiętają go jednak jako wspaniałego, pogodnego i wrażliwego na potrzeby innych człowieka.

Prywatnie – mąż Barbary, ojciec córki Ewy, dziadek ukochanych wnuczek Natalii i Niny.

Wspomnienie śp. Adama Trochimiuka zamieścimy w wydaniu „Podlasianina”, które ukaże się 12 kwietnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: