OSP Sidorki będą działać efektywniej

OSP Sidorki będą działać efektywniej
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej Arturem Tomczukiem oraz prezesem Zarządu OSP Sidorki Arkadiuszem Leszczyńskim porozumienie dotyczące włączenia jednostki OSP Sidorki w Białej Podlaskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Podpisane właśnie porozumienie to pierwszy krok do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP Sidorki w struktury systemu na okres 5 lat.

Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności, powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Sidorki powstała w 1926 roku. Włączenie jednostki do KSRG pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne miasta Biała Podlaska oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. W chwili obecnej jednostka OSP Sidorki liczy 36 członków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się samochód pożarniczy GBA 2,5/24/4 marki Renault wraz z wyposażeniem, samochód pożarniczy marki Lublin wraz z wyposażeniem oraz inny sprzęt ratowniczo gaśniczy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: