Osiedlowy grafficiarz w rękach policji

Osiedlowy grafficiarz w rękach policji

MIĘDZYRZEC PODLASKI Policjanci zatrzymali grafficiarza, 27-letniego mieszkańca miasta, który mazał ściany na osiedlu przy ul. Zarówie. Swoje zachowanie tłumaczył… zdenerwowaniem. 

Wandala, który oszpecił elewacje i drzwi klatek schodowych jednego z bloków na Zarówiu, policjanci z międzyrzeckiego komisariatu poszukiwali od początku marca. Nieznany sprawca naniósł graffiti na ściany budynków. Straty związane z uszkodzeniem elewacji zostały oszacowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, administrujące budynkiem, na około 2 tys. zł. Okazuje się, że sprawcy nie trzeba było daleko szukać. Mieszka na sąsiednim osiedlu.

– Praca operacyjna policjantów i szereg wykonanych czynności doprowadziły do ustalenia personaliów mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. To 27-letni mieszkaniec sąsiedniego osiedla. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli puszki farby w spreju i dodatkowe dysze do nich – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W piątek 22 marca usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. – W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że był zdenerwowany i w ten sposób próbował rozładować emocje – dodaje rzecznik policji. Teraz o dalszym losie grafficiarza zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: