Orkiestra zagra w sieci

Orkiestra zagra w sieci

BIAŁA PODLASKA Przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają. W tym roku większość inicjatyw odbywa się w sieci. Będą licytacje, transmisje online i nieco inne niż w ubiegłych latach rozliczenie. Tym razem wolontariusze będą oddawać puszki do siedziby sztabu, a nie do banku.

W tym roku finał jest inny niż zazwyczaj, ale niezmiennie angażuje w Białej Podlaskiej wspaniałe grono wolontariuszy, którzy mobilizują swoje siły, by mimo trudnych warunków epidemicznych – nie zawieść.

– Mamy 274 wolontariuszy, puszki będą do odbioru w Urzędzie Miasta Biała Podlaska od czwartku 28 stycznia. Rozliczenie z przyczyn covidowych odbędzie się w sztabie. Koncertu na świeżym powietrzu nie będzie. Będą za to relacje online, licytacje online i na Allegro. Do tego mamy puszki stacjonarne, cała lista została opublikowana na Facebooku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli ktoś chce pomóc w pracy sztabu, to oczywiście zapraszamy do kontaktu na FB albo mailowo, podobnie gdy dana firma chce w swojej siedzibie ustawić puszkę WOŚP – mówi Jakub Motyczka z bialskiego sztabu.

Wspomniane licytacje już trwają. Prezydent miasta wystawił rower, który wylicytował w ubiegłym roku, oraz kalendarz – prezent od Jurka Owsiaka. Raid Haidar, neonatolog oraz szef bialskiego sztabu, na licytację przeznaczył kilka koszulek i inne gadżety WOŚP, ale największym zainteresowaniem cieszy się obiad z doktorem i zwiedzanie z nim Sejmu. Na portalu Allegro.pl, gdzie prowadzone są licytacje, ta atrakcja osięgnęła już 6,1 tys. zł, a można ją przebijać do 14 lutego, kiedy to licytacja się zakończy. Do wylicytowania jest także lot balonem, 5 ton ekogroszku czy obraz „Tylko gwiazdy pozostaną” Adama Korszuna.

Puszki WOŚP znajdziecie chociażby w siedzibie Wod-Kanu, Numazu Sushi&Thai, Mydlarni św. Franciszka, Centrum Handlowym SAS, w obu siedzibach firmy Epaka.pl, przy ul. Sapieżyńskiej 8/4 i Sidorskiej 57B, oraz w Urzędzie Miasta.

Więcej informacji i transmisje na żywo publikowane będą na profilu facebookowym WOŚP Biała Podlaska. Podczas tegorocznego finału pieniądze będą zbierane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: