OLIMPIA Biała Podlaska – AZS-AWF Warszawa  42:24  (23:14).

Olimpia: Stroiński, Niedzielski, Polak – Jaszczuk (2), Fic (1), Cielecki (4), Polok (10), Michalczuk, G. Olichwiruk (4), Szyszko (7), Lewczuk, Tarasiuk (5), Grochowski (4), M. Olichwiruk (2), Winnicki, Kobyliński (3).

AZS-AWF: Podgórski, Prządka – Guściora (2), Zaręba (4), Rogowski (3), Salach (1), Gowin (3), Czarnecki (1), Rutkowski (2), Bratkowski (3), Lipski (1), Komorowski (4).

Sędziowie: M. Bąk i S. Kołodziej (obaj z Kielc).

Kary: Olimpia – 10 min., AZS-AWF – 6 min.

Bez żadnych problemów zainkasowali juniorzy Olimpii komplet punktów na otwarcie nowego sezonu drugiej ligi. Rywale z warszawskiego AZS-AWF stanowili dla nich jedynie tło i jedynie po kwadransie pierwszej połowy mogli mieć jeszcze nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Już po sześciu minutach wiadomo było, kto będzie rządził w hali bialskiej Szkoły Podstawowej nr 3. Gospodarze, czyli po dwa razy Jakub Polok i Jakub Tarasiuk oraz po razie Jakub Szyszko i Dawid Fic, co 60 sekund umieszczali piłkę w siatce i błyskawicznie na tablicy pojawił się wynik 6:1. Chwilowy przestój pozwolił przeciwnikom zbliżyć się w 16 minucie na 11:9, ale zespół trenera Marcina Stefańca nie dał się im dogonić. Co więcej. W końcówce gospodarze trafili sześć razy z rzędu i było już 23:13.

Demolowanie gości kontynuowali po wznowieniu gry po przerwie. Polok, Szyszko i Jakub Grochowski rzucili celnie i przewaga wzrosła do 28:24. Bialczanie powiększyli ją w ostatnich minutach, stąd wysokie zwycięstwo, sadowiące ich po pierwszej serii spotkań na pierwszym miejscu w jednej z warszawsko-mazowieckiej grup drugiej ligi seniorów.

Za kilka dni Olimpia miała zagrać u siebie z NLO SMS ZPRP Płock, lecz kilka dni temu okazało się, że będzie miała wolny termin, ponieważ drużyna ta ostatecznie nie przystąpiła do rozgrywek. Kolejny mecz czeka bialczan 28 września – ze Szczypiorniakiem w Dąbrowie Białostockiej.