TRÓJKA Ostrołęka – OLIMPIA Biała Podlaska  25:29  (14:14).

Trójka: Prekiel, Frąckiewicz – Deptuła (7), Obidziński (5), Kuliś (2), Kosiński (1), Kraszewski (3), Świerżewski (3), Zieliński (2), Niećko (2), Dworak, Gąska.

Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Jaszczuk (2), Fic (1), Cielecki (2), Polok (11), Michalczuk, G. Olichwiruk (4), Tarasiuk (4), Grochowski (2), M. Olichwiruk (3), Winnicki, Kobyliński.

Sędziowie: B. Sandurski i M. Zalewski (obaj z Płocka).

Kary: Trójka – 6 min., Olimpia – 6 min.

Piłkarze ręczni bialskiej Olimpii pokonali w sobotę na wyjeździe Trójkę Ostrołęka i zostali w swojej grupie mistrzem pierwszej rundy drugoligowych rozgrywek. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Zadecydował o nim ostatni kwadrans.

Wynik otworzyli gospodarze, lecz kolejne cztery gole zdobyli podopieczni Bartłomieja Celińskiego, który zastąpił grającego w tym samym czasie w barwach AZS-AWF Marcina Stefańca. Wprawdzie karnego nie wykorzystał Jakub Grochowski, ale zaraz po tym celnie trzykrotnie rzucił Jakub Polok a raz Gabriel Olichwiruk i było 1:4. Przewagę tą miejscowi zdołali jednak zniwelować a nawet w 23. minucie wyjść na prowadzenie (12:10), ale bialczanie zdołali doprowadzić przed przerwą do remisu.

Początek drugiej połowy należał do zawodników Trójki i po dziesięciu minutach wygrywali 21:18. Przełom nastąpił w 47. minucie, po niewykorzystaniu przez Artura Kraszewskiego przy stanie 23:21 rzutu karnego. W nasz zespół wstąpił nowy duch, od tego momentu zdobyli osiem goli, dając trafić gospodarzom zaledwie dwukrotnie, co skutkowało piątym zwycięstwem i awansem na pozycję lidera.

Wyniki innych meczów: Szczypiorniak – ROKiS Radzymin  33:22,  SPR Nowe Piekuty – AZS-AWF W-wa  24:26. Kolejny mecz Olimpia rozegra w weekend 9-10 listopada w Warszawie z AZS-AWF.